Een heerlijke volle en romige soep
Snij de achterkant van de bloemkool weg en verwijder de groene bladeren.
Leg hierna de kool in zijn geheel met de roosjes naar beneden, ongeveer 20 minuten in een ruime bak met koud water met wat zout, zodat deze mooi schoon wordt, en eventueel ongedierte gedood wordt.
Even goed afspoelen.
Kook hierna de hele bloemkool in een pan met een liter water, en een beetje zout, in ongeveer 15 tot 20 minuten gaar.
Pureer hierna de bloemkool in de pan met een staafmixer of als deze niet beschikbaar is, wrijf de gaar gekookte bloemkool door een zeef.
Gooi in dat geval het kookvocht niet weg – dit is de basis van de soep.
Voeg de melk bij de bloemkoolpuree, en breng dit samen met het bloemkoolvocht opnieuw aan de kook, op een laag vuur.
Neem een kom en klop hierin de eidooier los met de room.
Voeg enkele eetlepels van de inmiddels goed warm geworden soep toe aan het mengel van de room en de eidooier.
Roer hierna het ei en roommengsel door de soep onder voortdurend roeren, zodat het ei niet kan stollen.
Nu is het zaak de soep niet meer aan de kook te laten komen, maar wel goed warm te laten worden. Dat doen we door blijven roeren.
Breng de bloemkoolsoep verder op smaak met wat nootmuskaat, zout en peper en dien de soep zo warm mogelijk op.